„Wykorzystanie kompetencji personelu medycznego, optymalizacja procesów – Nowoczesny standard, efektywny SOR” – Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia
19 maja 2026 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowej Rady Ratowników Medycznych z Ministerstwo Zdrowia dotyczące przyszłości ratowników medycznych w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych oraz funkcjonowania tzw. „szybkich ścieżek” na SOR. Podczas rozmów przedstawiono wstępne założenia projektu: „Wykorzystanie kompetencji personelu medycznego, optymalizacja procesów – Nowoczesny standard, efektywny SOR”. Omówiono m.in.: W spotkaniu udział wzięli: Podsekretarz Stanu Katarzyna Kęcka, Lidia Lewandowska, Edyta …
